Pinata Party z GALILEO Studio

Pinata to ludowy zwyczaj w krajach latynoskich, który bardzo szybko przyjął się na starym kontynencie. Związany był z obchodzeniem Świąt Bożonarodzeniowych i Wielkanocnych oraz
z tradycyjnymi obrzędami ludowymi. Uczestnicy zabawy (z zakrytymi oczami), uderzają pinatę kijem, który symbolizuje cnoty i zalety. W środku pinaty znajdują się słodycze. Rozbicie pinaty oraz jej zawartości jest nagrodą dla uczestników, za bycie wiernymi swoim zasadom i wierze.

Dzisiaj dzieci te mniejsze i większe, niezależnie od narodowości czy rasy prześcigają się w jej rozbijaniu. Pinata jest więc symbolem zabawy i rozrywki, która rozprzestrzenia się na cały świat.

„Pinata Party” z GALILEO studio to świetna, muzyczno-taneczna zabawa, której kulminacyjnym punktem jest rozbicie pinaty wypełnionej rozmaitymi słodkościami i łakociami. Idealnie nadaje się na imprezy urodzinowe dla dzieci. Zabawa z pinatą jest często elementem innych uroczystości takich jak: wesela, komunie święte, imprezy okolicznościowe w przedszkolach i szkołach, dzień dziecka, rocznice ślubu i wiele innych okazji, w której przeważnie biorą udział dzieci. W zabawie mogą wziąć udział także dorośli, którzy często oczarowani pinatą przyłączają się do wspólnej zabawy – ZOBACZ OFERTĘ PINAT WESELNYCH

W ofercie posiadamy ponad 25 rodzajów pinat. 
Zapraszamy do działu PAKIETY i CENNIK
tel. 510-555-033
biuro@galileo-studio.pl

„Pinata Party” z animatorem

Obejmuje 90 minutową zabawę z prowadzącym animatorem, który stwarza odpowiedni klimat do zabawy i buduje napięcie zbliżającego się „starcia z pinatą”. W programie rozbicie pinaty z zawartością słodkości, kolorowych serpentyn i konfetti oraz inne integrujące gry i zabawy.
Zapytaj o szczegóły zabawy z pinatą!

Jesteśmy w tej chwili jedynym dystrybutorem najlepszej jakości pinat na Pomorzu i Kujawach. Nasze pinaty wykonywane są z niezwykłą starannością i precyzją przez p. Paulinę Mec. Sprzedaż pinat odbywa się osobiście (zakupioną pinatę dostarczamy na miejsce imprezy) lub za pośrednictwem poczty (wysyłamy przed zabawą).

W ofercie posiadamy ponad 30 rodzajów pinat!

Zakup pinaty – bez wypełnienia

  • Pinata – 120 zł
  • Pinata extra – 130 zł

Zakup pinaty – z wypełnieniem: słodkości, serpentyny, konfetti:

  • Pinata – 140 zł
  • Pinata extra – 150 zł

Wymiary pinat: wysokość 30cm-60 cm, szerokość 20cm-60cm, długość 20cm-40cm.

Zakup pinaty weselnej wielkich rozmiarów bez wypełnienia: wys. od 90 – 120 cm, szer. 75cm-105cm

  • Serce, gwiazda, tort lub szampan – 280 zł

Dostawa pinaty:

  • Osobiście w promieniu 40 km od Smętowa Granicznego – gratis; 40-80 km – 40 zł.
  • Kurier – 40 zł
  • Poczta Polska priorytet – 20 zł

Pinaty są odpowiednio zabezpieczone przed zniszczeniem dlatego przy wysyłce pocztowej doliczone są już koszty opakowania.

Aby zabawa była w pełni udana proponujemy zapoznać się z dostępnymi na naszej stronie tekstami dotyczącymi pochodzenia pinaty oraz wskazówek do samej zabawy.

Chcecie zarezerwować termin zabawy lub zakupić pinatę? Prosimy o kontakt:
tel. 510-555-033
biuro@galileo-studio.pl

Rompe la pinata!

 

Pochodzenie pinaty

… nie było wcale związane z rozrywką dla dzieci, choć zwyczaj ten osadzony jest bardzo głęboko w latynoamerykańskiej tradycji i wiąże się również z obchodzeniem Świąt Bożonarodzeniowych i tradycyjnych obrzędów ludowych.
W Wenezueli, tuż po bożonarodzeniowej kolacji, najmłodszy z członków rodziny rozbija Piñatę, aby uczcić narodzenie Chrystusa.

W Meksyku natomiast, dziewięć dni przed Bożym Narodzeniem, kiedy to składa się wizyty towarzyskie u rodziny i znajomych (nawiązanie do postojów Maryi i Józefa w drodze do Betlejem), organizuje się dla dzieci zabawę z Piñatą.

Aztekowie, aby uczcić narodziny boga wojny, Huitzilopochtli, na zakończenie roku, wieszali gliniany garnek przyozdobiony kolorowymi piórami w świątyni i napełniali go drobnymi podarunkami. Po rozbiciu go drewnianą pałką, wysypywała się ta jego zawartość, która miała symbolizować dary Boga ofiarowane ludowi.

Dla Majów Piñata była formą gry, w której jej uczestnicy z zawiązanymi oczami, rywalizowali ze sobą o to kto pierwszy rozbije jednym uderzeniem gliniane naczynie.
Na początku XVI wieku hiszpańscy misjonarze przywieźli podobny zwyczaj na kontynent Ameryki Północnej, a glinianej przyozdobionej kolorowymi papierami Piñaty używali w celu uatrakcyjnienia swoich ceremonii religijnych.

Do Europy natomiast, tradycje Piñaty przywiózł włoski podróżnik Marco Polo. Podróżując po Chinach, zaciekawił go zwyczaj budowania pięknych kolorowych form zwierząt i używania ich przez Chińczyków podczas obchodów Świąt Nowego Roku.

Europejczycy powiązali Piñatę z obchodami Świąt Wielkanocy, a Wielka Niedziela przekształciła się w Domingo de la Piñata. Tradycja przeniosła się również w rejony Hiszpanii, gdzie Święto Wielkanocy obchodzono jako fiestę „El Baile de la Piñata”. Funkcję Piñaty spełniała tutaj gliniana olla (naczynie).

Tradycje rdzennych mieszkańców Ameryki przemieszały się więc z czasem z religią katolicką przywiezioną przez Hiszpanów, a znaczenie Piñaty wzrosło w kontekście obrzędów religijnych. Tradycyjne gliniane naczynie „cantero” pokryte ekstrawaganckimi kolorowymi papierami reprezentowało symbol diabła przywdziewającego różne atrakcyjne maski i prowokującego ludzi do grzechu. W bardziej tradycyjnym stylu Piñata przypominała gwiazdę czy sputnik, a jej siedem ramion, symbolizowało siedem grzechów głównych człowieka, zaś słodycze i ozdoby w środku – pokusy ziemskiego, dostatniego życia.

Uczestnicy zabawy (z zakrytymi oczami), uderzający cantero, porównywani byli do sił demonicznych, pałka Piñaty symbolizowała cnoty i zalety, rozbita zaś przy pomocy jednego uderzenia Piñata oraz jej zawartość była nagrodą dla uczestników, za bycie wiernymi swoim zasadom i wierze.

Obecnie Piñata jest symbolem zabawy i rozrywki, która rozprzestrzenia się na cały świat,
a dzieci te mniejsze i większe, niezależnie od narodowości czy rasy prześcigają się w jej rozbijaniu.

Tekst dzięki uprzejmości p. Magdaleny Duenas Flores – www.sztukaperu.pl
tel. 510-555-033
biuro@galileo-studio.p

 

 

Zabawa z pinatą

Zabawa z „Pinatą” musi się odbywać pod nadzorem osoby dorosłej! Piniata (hiszp. Piñata) to ludowy zwyczaj w krajach latynoskich.

„Pinata Party” to świetna, muzyczno-taneczna zabawa. Jej kulminacyjnym momentem jest rozbicie pinaty wypełnionej przeważnie słodyczami. Aby zabawa była w pełni udana proponujemy zastosować się do kilku wskazówek. Upewnij się, że masz wszystko co jest konieczne do rozpoczęcia zabawy. Zakupioną u nas pinatę należy wypełnić słodyczami, owocami, konfetti i innymi drobiazgami które sprawią dzieciom radość lub zakupić pinasę już wypełnioną. Dobrze jest znaleźć sobie miejsce zawieszenia pinaty (na gałęzi drzewa, na obręczy kosza do koszykówki, czy też w domu jeśli mamy taką możliwość). Potrzebny będzie nam kij do rozbicia pinaty, opaska na oczy (może być szalik, chustka, apaszka itp.). Ważnym elementem zabawy jest muzyka, polecamy wesołe rytmy Los Ninos Cantores de Huarez.

Zabawa jest prosta: Dorosły, prowadzący zabawę, ustawia dzieci w rzędzie od najmniejszego do największego. Tradycyjnie dzieciom powyżej 3 lat zawiązuje się opaskę na oczy, młodsze dzieci mogą uczestniczyć w zabawie bez opasek. Zabawę zaczyna najmniejszy uczestnik którego obkręca się kilka razy wokół własnej osi, po czym próbuje on rozbić pinatę. I tak po kolei od najmniejszego do największego.

Zadbajmy o to, aby dzieci które akurat nie uderzają znajdowały się w bezpiecznej odległości od dziecka które właśnie rozbija pinatę.

Ze względów bezpieczeństwa kij nie powinien być zbyt długi, optymalna jego długość to około 50 cm. Gdy pinata jest juz rozbita, a kij odłożony, dzieci mogą dzielić się „łupami”. Aby mieć pewność, że wszystkie dzieci dobrze się bawią zadbajmy o to, żeby żadne z nich nie pozostało z pustymi rękoma i bez uśmiechu na twarzy.

Rompe la pinata!
tel. 510-555-033
biuro@galileo-studio.pl